DESKI PODŁOGOWE

Długie, szerokie i ponadczasowe, stanowią solidną podstawę atrakcyjnego wnętrza. Szeroka gama oferowanych desek pozwala na ich idealne dopasowanie do pomieszczeń o różnym charakterze.

Nasze deski to 100% drewna, dzięki czemu znakomicie prezentują się w każdym wnętrzu i nadają pomieszczeniom blasku. Marka premium, która gwarantuje najwyższe parametry jakościowe oraz perfekcyjne wykończenie swoich produktów.

Dzięki naszej innowacyjnej konstrukcji deski lite cechuje większa elastyczność, która umożliwia precyzyjny montaż oraz zapewnia stabilność podłogi w trakcie użytkowania (przeczytaj więcej o sekrecie naszych desek). Nasze doświadczenie w obróbce drewna wykorzystaliśmy także przy produkcji desek warstwowych, gdzie dodatkowo na korzyść stabilności wymiarowej działa ich konstrukcja.


DESKA LITA CZY WARSTWOWA?

W naszej ofercie znajdują się zarówno deski o konstrukcji litej, jak i warstwowej. Deska lita wykonana jest w całości z jednego kawałka dębu lub jesionu. Podłoga warstwowa natomiast, jak sama nazwa wskazuje, zbudowana jest z warstwy wierzchniej z drewna dębowego oraz sklejki lub podkładu z drewna liściastego. Deski tego typu mają mniejszą grubość warstwy użytkowej od deski litej, co zmniejsza ilość renowacji jaką będzie można wykonać na przestrzeni lat, ale z drugiej strony konstrukcja warstwowa umożliwia nam produkcję desek o większej szerokości.


OGRZEWANIE PODŁOGOWE

Zarówno deski warstwowe, jak i lite deski o gr. 16 mm, nadają się na ogrzewanie podłogowe. Należy jednak mieć na uwadze, że montaż podłogi drewnianej na tego typu instalacje nie jest zadaniem łatwym i wymaga sporego doświadczenia zarówno od instalatora ogrzewania, jak i od parkieciarza. Drewno, jako materiał naturalny, reaguje na zmieniające się warunki otoczenia jak wilgoć i temperatura, natomiast ogrzewanie podłogowe znacznie zwiększa wahania tych czynników. Dlatego też ogrzewanie podłogowe musi być zaprojektowane z myślą o pracy podłogi drewnianej i zapewniać bardzo równomierne oraz niegwałtowne oddawanie ciepła na całej powierzchni posadzki. Możesz przeczytać więcej na ten temat w naszym artykule o deskach litych na ogrzewanie podłogowe.


SPOSOBY UŁOŻENIA

Zdecydowanie najpopularniejszym sposobem układania desek podłogowych jest tzw. cegiełka nieregularna. Deski o różnych długościach są wtedy montowane równolegle do siebie wzdłuż lub wszerz pomieszczenia tak, aby ich czoła jak najrzadziej się spotykały. Duże uznanie zdobywa także jodełka klasyczna oraz francuska. Te dwa sposoby ułożenia wymagają skompletowania desek pod specjalne zamówienie tak, aby miały one równą długość. W przypadku jodełki francuskiej dodatkowo ucinane są czoła desek pod specyficznym kątem.