W każdym domu, hotelu czy biurze montuje się cokoły przy posadzce. To standard w budownictwie, którego się nie kwestionuje. Ale właściwie, dlaczego warto inwestować w wykończeniowe listwy rdzeniowe, zarówno narożnikowe, jak i proste, z naszej oferty?

Estetyka pomieszczenia

Cokoły wykończeniowe, proste i narożnikowe, montuje się do paneli podłogowych. Robi się to ze względów praktycznych oraz estetycznych. Listwy podłogowe, np. Rdzeniowe dopełniają wnętrze i nadają mu przytulnego, eleganckiego wyrazu. Ponadto, dzięki nim, pomieszczenie wydaje się schludniejsze i czystsze.

Co ciekawe – nie zawsze widać je na pierwszy rzut oka, ale zdecydowanie widać ich brak. Jeśli listwy narożnikowe i proste nie są zamontowane do paneli podłogowych, pomieszczenie wydaje się puste i surowe.

Każdy, komu zależy na tym, aby dane pomieszczenie było eleganckie i schludne, może wykorzystać cokoły wykończeniowe z naszej oferty. Modele rdzeniowe Creativa, Deollken i Prestige Decor charakteryzują się zachwycającym designem. Bazuje on na minimalizmie i czystych liniach, dzięki czemu systemy te pasują niemal do każdego wnętrza.

Zastosowanie listew przypodłogowych – funkcja praktyczna

Listwy do paneli, zarówno rdzeniowe, jak i zwykłe, mają także funkcję praktyczną. Są odpowiedzialne za:

  • ochronę ścian – dzięki nim ściany są zabezpieczone przed uszkodzeniami mechanicznymi, będącymi wynikiem przestawiania mebli czy użytkowania odkurzacza. Ochraniają także przed zabrudzeniami, np. kurzem, piaskiem i plamami;
  • ukrycie przewodów – nie zawsze przewody da się poprowadzić w ścianach lub innych niewidocznych miejscach. Kable zasilające urządzenia RTV i AGD można więc poprowadzić między podłogą a ścianami. Ze względu na to, że nie są one atrakcyjne pod względem wizualnym i często zaburzają estetykę w pomieszczeniu, można je zakryć, wykorzystując listwy wykończeniowe – rdzeniowe lub inne;
  • maskowanie szczelin – jednym z najważniejszych zadań listew jest maskowanie przerwy dylatacyjnej, która znajduje się między panelami a ścianą.

Listwy rdzeniowe są wynikiem wieloletnich badań oraz doświadczenia w produkcji listew przypodłogowych. Firma Doellken jest liderem w produkcji listew rdzeniowych. Wysokiej jakości rdzeń listwy zrobiony z HDF-u ściśle pokryty bezchlorowym tworzywem tworzy produkt, który jest niezwykle elastyczny a zarazem bardzo odporny.Systemy listew przypodłogowych firmy Doellken występują w wielu formach oraz bogatej kolorystyce. Charakteryzują się funkcjonalnością (kanał na kabel), "zmiennością" (ta sama baza, inny profil dekoracyjny), bardzo łatwym montażem (zamocuj profil bazowy i dopasuj do niego profil dekoracyjny) oraz elastycznymi, miękkimi "wargami" umożliwiającymi niwelację wszelkich niedoskonałości ścian i podłóg.Elastyczne cokoły przypodłogowe nadają się w szczególności do stosowania wraz z elastycznymi wykładzinami PVC. Ich montaż trwa krótko i jest prosty, a połączenie ściany z podłogą - harmonijne. Cokoły te odpowiadają rozporządzeniu REACH i nie zawierają szkodliwych substancji zmiękczających.