Panele laminowane MY FLOOR łączą w sobie eleganckie wzornictwo i wygląd prawdziwego drewna, dzięki czemu będą pasować do każdego wyjątkowego wnętrza. Co więcej, panele podłogowe, poza pięknym wyglądem, cechują się również niezwykłą użytecznością.

Główną ich zaletą jest wysoka jakość, a dzięki temu – niezwykła trwałość. Te nowoczesne podłogi są przede wszystkim odporne na ścieranie, a do tego łatwe w utrzymaniu. Nasze panele laminowane mają do 30 lat gwarancji.

Nie uznajemy kompromisów, dlatego łączymy w sobie jednocześnie wysoką jakość z wspaniałym efektem wizualnym. A niezależnie od tego, czy ktoś mieszka w mieście czy na wsi – dzięki podłogom MY FLOOR jest w stanie przenieść się do zupełnie innego świata: z eleganckiego miejskiego mieszkania do wolnostojącego domu na wsi, by pobyć bliżej natury czy z wiejskiego mniejszego domku do starodawnej kamienicy w mieście. Wszystko to jest możliwe dzięki niesamowitemu klimatowi, który oferują panele laminowane MY FLOOR. To nowoczesne podłogi, z których będziecie zadowoleni, niezależnie od tego, czego oczekujecie od paneli w Waszym domu.


Podłogi według zastosowania

A może kolor/dekor paneli został już wybrany, ale nie jesteście pewni, czy Wasze wymarzone panele laminowane nadają się do kuchni, sypialni lub salonu? W poniższych sekcjach dowiecie się, jaki rodzaj podłogi najlepiej nada się do Waszych wnętrz. Mamy nadzieję, że poniższe zestawienie ułatwi Wam wybór!


Podłogi do salonu

Jeżeli łazienka i kuchnia są już wykończone, to można się spokojnie zabrać ze remont w pozostałych pokojach! Macie duży czy mniejszy salon? A może macie salon z aneksem i chcecie mieć wszędzie jednolite podłogi laminowane? Zdecydowaliście się już na dekor/kolor, ale nie wiecie, jakie parametry powinny mieć panele laminowane, aby Wasz największy pokój był jak najpiękniejszy, a sama podłoga w salonie służyła Wam przez lata?

Mamy sposób, aby Wasze panele podłogowe pięknie prezentowały się w każdym pomieszczeniu, zwłaszcza w tym najbardziej reprezentacyjnym. Mówi się, że panele podłogowe do salonu powinny mieć klasę ścieralności przynajmniej na poziomie AC2. Jednakże, warto zainwestować od razu w wyższą wartość, zwłaszcza, że podłoga w salonie jest dość często użytkowana, a ma wystarczyć na lata.

Oznaczenie AC o konkretnej wartości gwarantuje, że panele przy średnim czy wysokim natężeniu ruchu będą odporne na ścieranie.


Podłogi do kuchni

Kiedy rozważamy panele podłogowe do kuchni, to musimy pamiętać o ich dodatkowym zabezpieczeniu. Jak najbardziej można położyć panele laminowane w tym miejscu, jednakże nie można zapomnieć o tym, że podłoga w kuchni często jest narażona na dodatkowe okoliczności, które raczej nie występują w salonie czy sypialni.

Kuchnia to miejsce, w którym przygotowujemy posiłek, a także sprzątamy po nim. W związku z tym, czasem może nam coś na podłogę np. upaść czy też rozlać się podczas zmywania w pobliżu zlewu. Jeżeli zetrzemy zabrudzenie czy mniejszą kałużę od razu, to na naszych panelach na pewno nie będzie tego widać. Może się jednak zdarzyć jakaś awaria, np. zmywarki. Odpowiednio zabezpieczone panele podłogowe jak najbardziej powinny ją przetrwać. Jeżeli mimo wszystko nie jesteście do tego przekonani, to zawsze można wybrać do kuchni płytki.

Wtedy jednak Wasza podłoga w kuchni będzie chłodna i wyraźnie inna od paneli w salonie.


Podłogi do sypialni

Każdemu z nas zależy na tym, aby sypialnia była jak najbardziej przytulna. Jest to oczywiście zrozumiałe, ponieważ spędzamy tam stosunkowo dużo czasu i warto, abyśmy czuli się w niej komfortowo. Nie ma lepszego pomieszczenia, w którym warto ułożyć panele podłogowe. I tutaj, na pewno można rozważyć naprawdę szeroki wybór – zarówno pod kątem ich odcieni, jak i struktur.

Tak naprawdę, wszystko zależy od wielkości i oświetlenia pomieszczenia. Mniejsza sypialnia pewnie zawęzi nam wybór do jasnych paneli jednolitych lub jasnych paneli odwzorowujących drewno, np. sosnowych. Jednak w większej i dobrze oświetlonej sypialni położone panele laminowane będą mogły mieć także i ciemny kolor, np. dębowy (warto wtedy odpowiednio dopasować do nich styl mebli).

Podłoga w sypialni – z racji, że jest mniej uczęszczana i mniej narażona na zabrudzenia – może mieć bogato zdobioną strukturę, dzięki czemu będzie mieć bardziej naturalny wygląd.